Drewno jest materiałem przyciągającym uwagę swoim efektownym wyglądem, uznawanym za szlachetny i elegancki, a także bardzo trwałym i wytrzymałym. Nic więc dziwnego, że od wielu lat jest ono używane do produkcji mebli przeznaczonych do lokali gastronomicznych. Kiedy warto zdecydować się na meble drewniane do baru, restauracji czy kawiarni?

Zalety mebli z drewna dla gastronomii – dlaczego je kupić?

W lokalach gastronomicznych bardzo duże znaczenie ma wyposażenie części przeznaczonej dla gości. Podczas gdy w kuchniach i na zapleczu wykorzystuje się meble spełniające odpowiednie wymogi sanitarne jak meble metalowe, to w części dla gości można już wykorzystać różne typy umeblowania.

Wśród wielu dostępnych typów mebli do lokali gastronomicznych znajdują się również meble drewniane. Są one bardzo popularne wśród właścicieli lokali, ponieważ cechują się wieloma zaletami.

Przede wszystkim drewniane meble do lokalu gastronomicznego są bardzo efektowne i mogą pozytywnie wpłynąć na jego dobór przez klientów, którzy uznają go za miejsce luksusowe, eleganckie.

Również drewniane meble są bardzo wytrzymałe i trwałe, czyli doskonale sprawdzają się one właśnie w lokalach, gdzie są intensywnie użytkowane, dlatego też muszą wytrzymać one na długi czas.

Warto też wskazać, że drewniane meble do lokali występują w zróżnicowanych wariantach, dlatego też można dobrać je do wnętrz w różnych stylach, o różnych wielkościach.

Rodzaje drewnianych mebli – jakie z nich warto wybrać?

Meble gastronomiczne z drewna mogą być wykonane w wielu wariantach, między innymi są to:

  • lady recepcyjne
  • boksy dla gości
  • stoły
  • krzesła
  • regały

Wobec tego można zdecydować się na wyposażenie całego wnętrza w meble drewniane, natomiast można też zdecydować się na określone rodzaje tych mebli, aby połączyć je z innymi rodzajami umeblowania, na przykład wykonanym z metalu, tworzywa.

Drewniane meble do lokalu – do jakiego stylu pasują?

Meble wykonane z drewna mogą być wykonane w wielu stylach i mogą one dzięki temu pasować do wielu wnętrz. Do jakich stylów aranżacji wnętrz będą one najlepsze?

Przede wszystkim drewniane meble do lokali gastronomicznych bardzo dobrze prezentowały się we wnętrzach w stylu klasycznym, tradycyjnym. W takim przypadku bardzo popularne są meble o efektownych zdobieniach – frezowaniu, rzeźbieniu, z efektownymi detalami.

Meble z drewna mogą również bardzo dobrze sprawdzić się we wnętrzach urządzonych w stylu rustykalnym, wiejskim, na przykład stylizowanych na wiejskie karczmy. Mogą one mieć wtedy różne kolory – biały, ale również mogą mieć naturalne wybarwienie.

Warto też wskazać, że meble wykonane z naturalnego drewna bardzo dobrze sprawdzają się  w nowoczesnych wnętrzach, na przykład wykonanych w stylu boho albo loft.

Wobec tego drewniane meble mają bardzo szerokie zastosowanie i dzięki temu mogą być one dobrane do wielu wnętrz.

Gdzie zamówić drewniane meble barowe, restauracyjne?

Aktualnie meble drewniane przeznaczone do lokali gastronomicznych można kupić jako meble gotowe, ale można również zamówić je w firmach zajmujących się ich produkcją na zamówienie, na przykład w firmie Stolbar specjalizującej się w tej dziedzinie.

Gotowe meble można kupić w przystępnych cenach, nawet w sklepach internetowych. Popularne są wtedy drewniane stoły, krzesła, regały. Gdy natomiast zamierza się wyposażyć wnętrze w ladę barową albo w dopasowane boksy, w takim przypadku warto zdecydować się na wykonanie ich na wymiar, co daje możliwość dostosowania ich do konkretnych wymiarów pomieszczenia. Można też uzgodnić ich styl, kolorystkę, wykończenie.

 

Komentarze

Dodaj komentarz