Winda znacznie ułatwia poruszanie się pomiędzy kondygnacjami. Dodatkowo pozwala ona na usunięcie barier, jakie ograniczają osoby z niepełnosprawnościami. Kiedy warto zdecydować się na zamontowanie windy w siedzibie firmy? Jaki rodzaj konstrukcji wybrać?

Kiedy warto zamontować windę w firmie?

Montaż windy jest wskazany przede wszystkim w wyższych budynkach. Gdy mają one co najmniej 5 pięter, wtedy powinno się zamontować w nich windę, aby ułatwić poruszenie się pracowników pomiędzy kondygnacjami.

Jednak montaż windy można zrealizować również wtedy, gdy budynek jest niższy, a nawet ma tylko jedno piętro. Zastosowanie takiej konstrukcji pozwala na znaczne ułatwienie poruszania się pomiędzy piętrami – również tym osobom, które mają z tym trudności ze względu na swoje ograniczenia ruchowe.

Wobec tego montaż windy w firmie może być nie tylko praktycznym rozwiązaniem, by ułatwić pracę, ale również może on pozytywnie wpływać na wizerunek firmy.

Rodzaje wind – na co zwrócić uwagę?

Windy można podzielić na różne kategorie w zależności od swojego przeznaczenia, zastosowanego napędu oraz materiałów, z których są one wykonane.

Najczęściej stosowane są obecnie dwa rodzaje wind pod kątem napędu – elektryczne oraz hydrauliczne. Windy elektryczne są popularne w wyższych budynkach. Muszą być one wyposażone w maszynownię, która umieszczana jest na dole albo na górze konstrukcji. Z kolei windy hydrauliczne wykorzystują pompy. Są wolniejsze, ale energooszczędne i najczęściej umieszcza się w je w niższych obiektach.

Pod względem swojego przeznaczenia windy często dzielone są na osobowe, osobowo-towarowe ora na towarowe, co wskazuje na ich zastosowanie. Windy towarowe od osobowych różnią się swoją wielkością oraz udźwigiem, dlatego można łatwo przewozić w nich nawet duże ładunki.

Wyróżnia się także windy dla niepełnosprawnych, które mogą mieć postać standardowych wind lub też platform podnoszących wózek z osobą niepełnosprawną.

Natomiast pod względem zastosowanych materiałów windy najczęściej dzieli się na te całkowicie zabudowane, a także na te przeszklone. Pierwsze wykańczane są często z użyciem stalowych blach i luster, natomiast drugie wykorzystują szklane szyby.

Przedsiębiorcom zamierzającym zamówić windy w Krakowie działające tam firmy zapewniają dostęp do najnowocześniejszych konstrukcji dźwigowych, które realizowane są z naciskiem na estetykę i bezpieczeństwo użytkowników.

Winda w istniejącym już budynku – czy można ją zamontować?

Windy mogą być wykonane również w budynkach już istniejących, by poszerzyć ich funkcjonalność.

Gdy nie jest możliwe zamontowane windy wewnątrz budynku, wtedy najczęściej umieszczane są one przy ścianie zewnętrznej. Takie windy mogą być też przeszklone, zapewniając efektowny wygląd całej konstrukcji.

Gdzie zamówić windy w Krakowie?

Obecnie w Krakwie działa wiele firm zajmujących się produkcją i montażem wind na zamówienie.

Warto zdecydować się na taką firmę oferującą windy w Krakowie, która ma duże doświadczenie na swoim rynku i uzyskała w tym czasie wiele pozytywnych opinii od swoich klientów. Sprawdzona firma to pewność profesjonalnej obsługi!

 

 

 

Komentarze

Dodaj komentarz