Winda sprawdzi się nawet w niższych budynkach. Dlaczego warto zdecydować się na zamontowanie windy w budynku firmowym? Oto najważniejsze zalety związane z jej wykonaniem!

Kiedy zamontować windę w firmie?

Za pomocą windy można wygodnie przemieszczać się pomiędzy kondygnacjami. Konstrukcje tego typu są montowane standardowo w wysokich budynkach, ale również można zastosować je w obiektach o niższej wysokości.

Montaż windy w firmie może być związany z wieloma korzyściami, dlatego też obecnie są one zamawiane coraz częściej do wielu obiektów. Warto więc uwzględnić montaż również wtedy, gdy obiekt nie jest zbyt wysoki.

Zalety windy w firmie – dlaczego warto?

Do najważniejszych zalet związanych z montażem windy w firmie zaliczane są przede wszystkim:

Wygodna komunikacja osób

Za pomocą windy można łatwo przemieszczać się pomiędzy kondygnacjami w firmie, co znacznie przyspiesza komunikację osób. Dzięki temu można łatwo i prędko dostać się na miejsce.

Łatwe przewożenie ładunków

Za pomocą windy można również łatwo przewozić różnego rodzaju ładunki w firmie. Wtedy nie trzeba nosić ich po schodach, ponieważ wystarczy umieścić je w windzie, żeby prędko dostały się na miejsce. To bardzo przydatne nie tylko podczas przeprowadzek, ale również w trakcie codziennego funkcjonowania firmy, w której często przenosi się wiele typów ładunków.

Likwidacja bariera architektonicznych

Nie można zapominać również o tym, że za pomocą windy można łatwo zlikwidować bariery architektoniczne dla osób z niepełnosprawnościami. Wtedy mogą one po prostu skorzystać z urządzenia, aby łatwo przedostać się na konkretną kondygnację. Dzięki temu firma może być wtedy bardziej przyjazna dla osób korzystających z wózków inwalidzkich.

Profesjonalny wizerunek firmy

Firma, która w swoim budynku zastosowała windę, może również w ten sposób wpłynąć na swój wizerunek. Winda powoduje, że budynek firmy staje się nowoczesny, a jej wizerunek bardziej profesjonalny. Warto więc spojrzeć na inwestycję również pod tym kątem.

Rodzaje wind – jaką wybrać?

Firmy zajmujące się wykonawstwem wind mogą przygotować dla klientów różnego rodzaju konstrukcje.

W przypadku, gdy winda ma znaleźć się w zamkniętym szybie, wtedy najczęściej winda jest stalowa, co pozwala na nadanie jej nowoczesnego wyglądu. Gdy natomiast winda ma być umieszczona na korytarzu, gdzie nie będzie ona zabudowana z wszystkich stron, można zastosować konstrukcję przeszkloną.

Windy są również oferowane w wielu wariantach pod kątem technicznym, co zależne jest od przestrzeni, jaka przeznaczona jest na ich montaż. Specjaliści dobiorą wtedy taką windę, która będzie mogła zapewnić niezawodne działanie w każdym budynku.

Gdzie można zamówić windę?

Gdy planuje się montaż windy w firmie, duże znaczenie ma wybór odpowiedniego wykonawcy, który będzie mógł wtedy zadbać o to, aby konstrukcja była dopasowana do budynku oraz do indywidualnych potrzeb klienta.

W przypadku konstrukcji jak windy Kraków jest jednym z miast, gdzie funkcjonują firmy posiadające duże doświadczenie w ich realizacji. Zapewniają one kompleksową obsługę dla klientów z Krakowa oraz z okolicznych miejscowości znajdujących się w Małopolsce oraz okolicznych województwach.

Montaż windy w firmie – ile kosztuje?

Trudno z góry wskazać na cenę windy, ponieważ będzie ona zależała od wielu czynników. Przede wszystkim znaczenie ma typ windy, jej wysokość oraz dodatkowe prace niezbędne do jej montażu.

Zwykle ceny wynoszą od około 15 tysięcy złotych do nawet ponad 80 tysięcy złotych. Aby uzyskać dokładne informacje dotyczące cen windy, warto wysłać zapytanie ofertowe do paru wykonawców, by uzyskać wyceny.

 

 

 

Komentarze

Dodaj komentarz