Chcesz zamówić profesjonalne opakowania dla swoich wyrobów? Wybierz sprawdzonego producenta, który może zaoferować kompleksowe wsparcie w projektowaniu i wytwarzaniu atrakcyjnych opakowań tekturowych na zamówienie.

Kiedy warto wybrać opakowania z tektury?

Opakowania tekturowe są obecnie bardzo popularne i często zamawiane do różnych typów produktów.

Wyróżniają się one wieloma zaletami, między innymi są przyjazne dla środowiska naturalnego, mogą być wykonane w wielu wielkościach i kształtach, a także wykańczane technikami nadruku oraz innymi metodami, by nadać im atrakcyjny wygląd.

Te zalety powodują, że obecnie opakowania kartonowe są bardzo często kupowane przez firmy działające w wielu branżach.

Rodzaje opakowań tekturowych

Do kategorii opakowań tekturowych zaliczane są różne rodzaje wyrobów, które można zakupić jako gotowe lub też zamówić na wymiar, aby był one specjalnie dopasowane do konkretnego rodzaju produktów.

Pod względem materiałów opakowania kartonowe można zakupić w wariantach jak:

  • opakowania z tektury litej
  • opakowania z tektury falistej
  • opakowania kaszerowane
  • opakowania oklejane

Gdy natomiast chodzi o formy, opakowania te mogą mieć różne rodzaje zamknięć oraz mogą być uzupełnione o dodatkowe elementy, na przykład okienka z folii albo uchwyty pomagające w ich przenoszeniu. Wewnątrz opakowań można także umieścić stabilizujące produkty wkładki, które zabezpieczają je również przed uszkodzeniem w trakcie transportu.

Personalizacja opakowań tekturowych

Opakowania tekturowe mogą być personalizowane z wykorzystaniem nadruków bezpośrednio na opakowaniach lub też na umieszczanych na nich materiałach do oklejania z zadrukiem.

Dodatkowo opakowania tekturowe mogą być również uszlachetniane, aby nadać im atrakcyjny wygląd. Stosowane techniki to między innymi tłoczenie, folie matowe i błyszczące, lakiery, hot-stamping. Dzięki nim opakowania mogą prezentować się efektownie i mogą jeszcze skuteczniej promować firmę i jej produkty.

Jak wybrać dobrego producenta opakowań?

Na polskim rynku działa wiele firm, które świadczą usługi projektowania i produkcji opakowań na indywidualne zamówienie. Wybierając odpowiednią firmę, warto przede wszystkim skoncentrować się na jej doświadczeniu na rynku, posiadanym zapleczu oraz opiniach, jakie firma ta uzyskała od klientów.

Zamawiając druk opakowań w firmie Opax, można otrzymać kompleksowe wsparcie związane z przygotowaniem różnych typów opakowań kartonowych z wykorzystaniem nowoczesnych technologii. Firma zapewnia swoim klientom w ramach obsługi jak drukowanie, uszlachetnianie, kaszerowanie, oklejanie oraz klejenie opakowań na zamówienie. Dokładne informacje dotyczące jej usług oraz jej realizacje można znaleźć na stronie internetowej.

Gdy zatem chcesz wyróżnić swoje produkty na tle konkurencji, pamiętaj o odpowiednich opakowaniach. Razem z nimi można nie tylko zapewnić odpowiednie bezpieczeństwo dla wyrobów, ale również sprawić, że będą wyglądały efektownie i będą skutecznie promowały firmę na tle jej konkurentów branżowych. Nowoczesne i trwałe opakowanie produktów to inwestycja, która się opłaca!

Komentarze

Dodaj komentarz