Chociaż w sklepach asortyment gotowych gumowych uszczelek jest bardzo szeroki, wybór tych idealnie dopasowanych nie zawsze jest możliwy. 

Uszczelki to produkty, które mają na celu uzyskanie odpowiedniej szczelności połączeń na styku dwóch obszarów. Stąd też muszą być perfekcyjnie dopasowane. Jakiekolwiek problemy z odpowiednimi wymiarami czy materiałami mogą powodować pojawienie się nieszczelności. Właśnie dlatego uszczelinki gumowe Gumopolis to tak szeroka gama produktów, aby można było dopasować je do konkretnej aplikacji. Jednak nawet w tak bogatym asortymencie często trudno znaleźć odpowiednie artykuły do uszczelnień. Wtedy uszczelki można wykonać na zamówienie. 

Gotowe uszczelki gumowe

W kategorii gotowych uszczelnień gumowych można znaleźć pełną paletę produktów o ustandaryzowanych wymiarach. Oznacza to, że są one produkowane tak, aby pasowały do konkretnego miejsca montażu w danej maszynie, urządzeniu lub też w instalacji. Gdy zatem trzeba wymienić takie uszczelki, wystarczy tylko znać model, aby je zakupić.

Gotowe uszczelki gumowe to wiele materiałów, które powstają między innymi na bazie kauczuku naturalnego i syntetycznego, w tym na kauczukach typu NBR, SBR, EPDM. Dostępne są również uszczelki wykonane z kauczuków silikonowych, poliuretanu. Konkretny rodzaj materiału wpływa nie tylko na parametry techniczne, ale też chemiczne uszczelki – odpowiada za jej odporność na kwasy, zasady, smary i inne substancje ropopochodne, wysokie i niskie temperatury.

Powyższe rodzaje uszczelek są oferowane w wielu wariantach – warto sprawdzić uszczelinki gumowe od Gumopolis, aby przekonać się, że jest to rozbudowana rodzina produktowa, która stale poszerza się też o nowy asortyment, by odpowiadać potrzebom klientów.

Uszczelki na zamówienie

Zdarza się jednak, że wybór gotowych uszczelek nie jest możliwy. W takim przypadku zastosowanie niedopasowanej uszczelki, na przykład o innych wymiarach lub wyprodukowanej z innego materiału, nie jest możliwe. Nie zapewni ona wtedy właściwych parametrów potrzebnych do uzyskania odpowiednich parametrów szczelności.

W takim przypadku rozwiązaniem jest skorzystanie z usług firm wykonujących uszczelki na zamówienie. Obsługa polega wówczas na przygotowaniu projektu oraz na wykonaniu według niego uszczelki odpowiadającej konkretnemu przeznaczeniu, na przykład do zamontowania w maszynie górniczej czy też w urządzeniu służącym do przesyłu wody.

Uszczelki gumowe na zamówienie są projektowane na bazie przekazanych przez klienta materiałów – dotychczas używanych uszczelek oraz rysunków technicznych wyposażenia, z którymi materiał ten ma współpracować. Uwzględnia się wtedy także warunki, w których ma pracować uszczelka, aby dzięki temu mogła ona zapewnić maksymalną efektywność działania nawet w trudnych zastosowaniach. Potem uszczelka jest produkowana według wcześniejszych uzgodnień i przekazywana do klienta. Tak wykonywane są także uszczelinki gumowe od Gumopolis – firma ma wieloletnie doświadczenie w ich realizacji.

Podsumowanie

Dobór właściwych uszczelek ma bardzo duże znaczenie, dlatego przy zakupie tego typu wyposażenia kluczowe jest jego dopasowanie. Tylko wtedy uszczelka może zaoferować maksymalną szczelność połączeń, w których jest umieszczana. Gdy wśród gotowych uszczelek nie można znaleźć odpowiedniego modelu, wtedy rozwiązaniem jest zamówienie ich na wymiar. Wtedy firma specjalizująca się w projektowaniu i produkcji uszczelnień na zamówienie może przygotować je zgodnie z życzeniem klienta.

Komentarze

Dodaj komentarz